Akita Inu

Akita Inu, známý též jako japonský pes akita inu, se řadí do skupiny pracovních psů. Původně byl vyšlechtěn jako zápasnický pes a jeho povaha, hlavně u psů-samců, budí respekt. Je to psí rasa velice inteligentní, hrdá a vnímavá. Snadno se učí a nezapomínají. Má ráda rytmus a řád. Má ráda o své smečce přehled a chce jí být na blízku. Mají velmi silné lovecké pudy, které se těžko udržují pod kontrolou. Nejsou za každé situace dobře ovladatelní, proto si musíte dobře rozmyslet, zda ji pustíte z vodítka.

Akita inu někdy bývá poněkud svéhlavá. Neočekávejte od ní překotnou poslušnost a bezhlavé plnění jakýchkoli povelů. Není dobré ji ale vychovávat drilem, velmi důležitá je pozitivní motivace. Nikdy Akitu neuhoďte. Mohla by vám přestat důvěřovat a důvěra by se již nemusela obnovit. Nepatří do ruky lidem nevyrovnaným, nervózním a vzteklým.

Není to pes pro úplné začátečníky. Známý je jejich komplikovaný vztah k ostatním psům, především velkých plemen. Je důležité štěněti umožnit co nejvíce hrát si s jinými psy. Tak si zvykne, že mu ostatní psi nechtějí ublížit a nevyroste z něj přehnaně dominantní jedinec.

Je to pes extrémně věrný. Je pro něj typická oddanost svému pánovi a rodině. Velmi záleží na tom, jaký vztah si sním vybudujete. Ale jen dobře vychovaný a správně socializovaný pes vám bude dobrým společníkem.

Stručný popis Akita Inu

Zařazení podle FCI: Špicové a plemena primitivní

Výška v kohoutku:  fena 61-66cm, pes 66-71cm

Průměrný věk: 11-15 let

Pes nevhodný pro začátečníky

Středně náročná péče o srst

Akita inu

http://www.akitaczech.cz/

Krásné video o Akia Inu:

Podělte se v komentářích o své zkušenosti  s tímto plemenem, pomůžete tak případným budoucím majitelům se správným výběrem.

Summary
Akita Inu-japonský pes AkitaInu
Article Name
Akita Inu-japonský pes AkitaInu
Description
Je to psí rasa velice inteligentní, hrdá a vnímavá. Snadno se učí a nezapomínají.
Publisher Name
psirasy
Publisher Logo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.