Basenji

Basenji je inteligentní pes ostrých linií, mírné a přátelské povahy. Jeho zvláštností je, že neštěká ale jakoby “jódluje”. Pozoruhodný je svojí čistotností, podobnou kočce. Krátká, těsně přiléhající srst je hladká a snadno se o ni pečuje. Vyskytuje se ve varietách černé a bílé, červené a bílé a někdy i trojbarevné.

Basenji nepotřebuje příliš pohybu a nemá ani příliš velké náklady na krmení. Je tedy vhodný i pro starší lidi a seniory.

Patří mezi  oddaná a ostražitá psí plemena. Může být rezervovaný k cizím lidem. Ke svému pánovi však přilne a je mu věrným společníkem. Hodí se do většiny typů domácností, k dětem však bývá nevšímavý.

Stručný popis plemene Basenji

Zařazení podle FCI: Špicové a tzv. plemena primitivní

Výška v kohoutku:  fena 39-41  , pes 42-44cm

Průměrný věk:  12-16 let

Pes nevhodný k dětem

Nenáročná péče o srst

Nenáročný na pohyb

basenji

Chovatelská stanice

Podělte se v komentářích o své zkušenosti  s tímto plemenem, pomůžete tak případným budoucím majitelům se správným výběrem.

1 komentář u „Basenji

  1. Dobrý den,
    jen pro upřesnění a jak to vidím já. Mám fenku basenji 4 roky.
    1,basenji vyžaduje spoustu pohybu,doma je línej,ale venku je živý a temperamentní pes,potřebuje vyběhat. Má lovecké pudy a běhání miluje,pořádají se i basenjí závody. Naopak starším lidem toto plemeno nedoporučuji,pro jejich velký temperament,pokud nemáte velikou zahradu,doporučuje se venčit až 4 hod.denně.
    2,plemeno se hodí k dětem velmi dobře,naše Nelča děti miluje už odmala. Máme doma i kocoura a i tu není problém,ale doporučuji aby s kočkou štěně vyrůstalo a důsledně se vychovávalo. Cizí kočky ty by nejradši lovila. Pokud bude pejsek od štěněte důsledně cvičený a socializovaný ,bude výtečný společník do pohody i nedpohody 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.