Bernský salašnický pes

Bernský salašnický pes je pracovní plemeno využívané k pasení ovcí a jako tažný pes. Má velice mírumilovnou povahu, agresivita se u něj téměř nevyskytuje. Je  harmonický a vyrovnaný. Je přátelský a nemá rád samotu. Zajímavé u tohoto plemene je, že nemá rád vodu.

Bernský salašnický pes je vyloženě rodinný pes. Je to opravdový přítel svého pána. Své rodinně je oddaný a potřebuje s ní být neustále v kontaktu. Potřebuje také pravidelně zaměstnávat. Je to pes velice inteligentní a bez problémů zvládne zkoušky poslušnosti. Bez výchovy a výcviku se z něj však může stát svéhlavý pes, který vládne celé své rodinné smečce.

Protože je bernský salašnický pes velký a mohutný, nesmí se překrmovat, a to především v období vývoje. Nadváha vede k potížím s klouby, proto je vhodná kvalitní kloubní výživa. Neměl by se také přetěžovat častým běháním po schodech.

Je to pes do domku a nebo na venkov. Pokud si ho pořídíte do bytu, musíte si vyčlenit dostatek času na delší procházky.

Stručný popis plemene Bernský salašnický pes

Zařazení podle FCI:  Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi

Výška v kohoutku:  fena 58-66cm, pes 64-70cm

Průměrný věk: 10-12 let

Pes velice vhodný k dětem

Pes vhodný pro začátečníky

Středně náročná péče o srst

Náročná péče o srst

bernský salašnický pes Bernský salašnický pes

Bernský salašnický pes bernský salašnický pes štěně

Podělte se v komentářích o své zkušenosti  s tímto plemenem, pomůžete tak případným budoucím majitelům se správným výběrem.

1 komentář u „Bernský salašnický pes

  1. Dobrý den. Náš Bernie má skoro 70 kg /4roky/ a je mu fajn. Je možná divný, ale vodu miluje. Sedne do rybníka a lebedí si. Měl jsem různé rasy, ale tohle je asi nejhodnejší, nejpřatelštější, nejveselejší, nejvděčnější, nejmilejší …. pes, jakého jsem kdy poznal. Jeho největší kámoš je náš druhý pes based a kocour. Všichni spolu spí v boudě – tedy Bernie před boudou, jelikoz je mu tam asi horko, tak spí venku, nejlépe na sněhu. Úžasný pes.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.