Bišonek

Bišonek je velice vhodný pes do společnosti a je známo, že potřebuje být co nejvíce mezi lidmi. Není vhodné ho držet někde v boudě nebo kotci. Je to také velice temperamentní a hravý pes. Velice dobře vnímá povahu svého pána a snaží se jí přizpůsobit. Má vyrovnanou povahu, bez známek agresivity, přestože toto plemeno je velice nebojácné. K dětem se chová velice přítulně a ani s jinými domácími mazlíčky by neměl mít žádný problém. Nepotrpí si na dlouhé procházky a výlety, je to nenáročný pes, kterého si je možné pořídit i do menšího bytu bez zahrady.

Bišonek především kvůli své sametově hebké srsti připomíná plyšovou hračku. Toto plemeno není lovecké, nemá potřebu prohánět zvěř. Ovšem na hlídání je toto plemeno velice vysazené. Při jakémkoli zvuku z prostorů před domem spustí ostrý, nepříjemný štěkot. Bišonek také zcela jistě dá přednost jakékoli aktivitě před nudným vysedáváním či ležením. Rád vymýšlí skvělé kousky, které můžou lidi skvěle pobavit. Toto plemeno je také velice vhodné pro agility.

Z délky jeho srsti vyplývá, že starání se o jeho dlouhou a náročnou srst nebude vůbec hračka. Jeho srst vyžaduje každodenní vyčesávání a celkovou péči, například přistřihování. Srst je také nutné pravidelně umývat kvalitním psím šampónem. Proto je bišonek vhodný pro majitele, pro kterého péče a jeho nádhernou srst není povinností ale potěšení. Je také velice důležité zastříhávat chloupky u očí, protože dlouhé chlupy v oblasti očí můžou bišonkovi podráždit oči a může to celkově způsobit problémy. Oči i uši je také vhodné pravidelně čistit.

Stručný popis plemene Bišonek

Zařazení podle FCI: Společenská plemena

Výška v kohoutku: fena i pes do 30cm. Čím méně, tím lépe.

Průměrný věk: 13 – 16 let

Pes vhodný k dětem

Velmi náročná péče o srst

Pes vhodný pro začátečníky

Pes vhodný pro seniory

bišonek bišonek

Podělte se v komentářích o své zkušenosti  s tímto plemenem, pomůžete tak případným budoucím majitelům se správným výběrem.

3 komentáře u „Bišonek

  1. Mam bišonka fenečku 10 let a nemuzu se stezovat je opravdu skvela az na to stekani,kdyz neco zaslechne 😀 ale jinak je to uplne nejlepsi pejsek na svete ,nekdy mi pripada,ze vsemu rozumi je strasne bystra nenecha se oklamat je to chytrý pejsek .

  2. Mám krásného malého pejska bišonka,který se právě dožil 16 roků.Je to miláček celé rodiny.Je přítulný,chytrý,není agresivní.V bytě žije spolu s domácí kočičkou.Svým štěkáním mě vítá když se vracím domů-to dává najevo radost.Jinak vůbec neštěká a to žijeme v nájemním domě.Je to pro mě nejkrásnější,nejpřítulnější pejsek.I když to někdo odsuzuje,tak má pelíšek vedle mé postele a čeká,až půjdu spát,to se zavrtá v pelíšku a spí až do doby,než já vstanu.Je pravda,že se musíte starat o jeho srst,ale když pak vyjdete na procházku je obdivován pro svou jemnou bílou srst. Můžu bišonky jen doporučit a vím o čem mluvím,měla jsem i pudla,který mi zemřel,ale bišonek je pohodový i pro seniory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.