Cane corso

Cane corso je odvážný, nebojácný a inteligentní pes. Mezi jeho dobré vlastnosti patří například důkladné a láskyplné střežení všech členů rodiny, ale i ostatních domácích zvířat. K návštěvám se chová opatrně a ostražitě, ale když pochopí, že to jsou přátelé jeho rodiny nebo nejsou nijak nebezpeční pro jeho nejbližší, je vůči nim velice přátelský. Je také vynikající strážce a hlídač. Tudíž je to výborný pes do rodiny, klidně i plné dětí.

Cane corso je si dobře vědom své síly, ale nijak ji nezneužívá ve svůj prospěch. Velice mu vyhovuje blízký kontakt s pánem a také potřebuje dlouhé výlety, aby vyčerpal svou přebytečnou energii. Nestačí mu krátké procházky, proto jsou ideální dlouhé rodinné procházky a výlety, tyto akce si nejvíce užívá.

K výchově je potřeba dodat, že cane corso potřebuje důslednou výchovu, ale když jeho pán bude výchovu praktikovat výchovu s klidem, bude mít ke svému pánovi přirozenou autoritu. Při výživě je důležité dbát na kvalitu a dávky krmiva, a také podáváním kloubní výživy předejít možným problémům kloubů v budoucnu.

Stručný popis plemene Cane corso

Zařazení podle FCI:  Pinčové a knírači

Výška v kohoutku:  fena 58 – 66 cm , pes 62 – 70 cm

Průměrný věk: 11 let

Pes vhodný k dětem

Nenáročná péče o srst

Pes nevhodný pro začátečníky

Cane corso  cane corso štěně  cane corso

Podělte se v komentářích o své zkušenosti  s tímto plemenem, pomůžete tak případným budoucím majitelům se správným výběrem.