Kavalír king charles spaniel

Kavalír king charles spaniel je elegantní, vyvážené, společenské plemeno psa. Je také dobře sportovně založený a inteligentní, přítulný a milý a celkově bez jakýchkoliv sklonů k agresivitě. Oblíbené psí sporty tohoto plemena jsou agility, coursing a dogdancing. Specifické pro toto psí plemeno je, že má těžkou lebku oproti váze těla. Má velice dobře vyvinuté nozdry a čenich se směrem ke špičce zužuje.

Kavalír king charles španěl bývá při výcviku velice učenlivý a dokáže se naučit i velice zajímavé a netradiční kousky. Je výborný například ve zdolávání různých překážek a tunelů. Samozřejmostí je však tak jako u většiny plemen důslednost a neústupnost pána při výcviku. Kavalír king charles španěl žil ve smečkách, tuto úlohu mu však v této době plní jeho rodina, kterou miluje nadevše a i k dětem je velice milý a shovívavý.

K jeho zdraví a starání se o něj je třeba říci, že potřebuje pravidelnou péči o srst a hlavně je tato malé psí plemeno náchylné na dědičné onemocnění, jako je kupříkladu syringomyelie, onemocnění srdce nebo záněty zvukovodů. Z hlediska stravy a výživy kavalírům stačí malé porce potravy. Pamlsky jim ovšem přijdou vhod. Nepotřebují dlouhé výlety, ale proběhnutím venku nikdy nepohrdnou, proto jsou velice vhodní pro starší lidi a seniory.

Stručný popis plemene kavalír king charles spaniel

Zařazení podle FCI:  Společenská plemena

Výška v kohoutku: pes i fena 30 – 33 cm

Průměrný věk: 10 – 14 let

Pes velice vhodný k dětem 

Pes vhodný pro seniory

Středně náročná péče o srst

Pes vhodný pro začátečníky

kavalír king charles spaniel  kavalír king charles spaniel

Klub chovatelů Kavalír king charles španěl