Pomeranian-německý špic trpasličí

Pomeranian nebo také německý špic trpasličí je velice temperamentní a hravý pes. Má velice rád svojí rodinu a známé, velice úzce je brání. Na jakoukoli změnu ve svém prostředí reaguje hlasitým a výrazným štěkotem, což může být pro majitele někdy nepříjemné. Toto psí plemeno se také velice dobře trénuje a cvičí, když se cvičí pravidelně a důsledně, může dosáhnout výborných výsledků. Naopak když jsou málo a nedůsledně cvičeni, můžou cítit potřebu byt středem pozornosti a upozorňovat na sebe hlasitým až otravným chováním a vynucováním pozornosti.

Pomeranian má robustní postavu s vysoce posazeným a osrstěným ocasem. Typickým rysem tohoto plemena jsou jemné chloupky na zadních končetinách a krycí srst tvořící límec u krku. Jeho srst může být v podstatě jakákoli, od bíle až po žíhání nebo pálení. Po celém světe je známy pro svou bohatou a nadýchanou srst. Tento pes svým vzhledem může velice blízce připomínat plyšového medvídka.

Do každé rodiny, která jej vlastní, přidává eleganci a vzrušení. K péči o srst je třeba zmínit, že se tento pes neobejde bez každodenního vyčesávání, údržba jeho srsti není vůbec jednoduchá. Je proto vhodné používat kvalitní furminátory. Pomeranian není náročný na přílišný pohyb, postačí mu kratší výlety a procházky. Není náročný ani na výchovu, takže jej můžou vychovávat i začátečníci. Většinou nemá problém s ostatními zvířaty. K nemocím u tohoto plemene je třeba dodat, že u něj může nastat problém v podobě vykloubené čéšky. Jinak se jedná v podstatě o zdravé plemeno psa.

Stručný popis plemene Pomeranian

Zařazení podle FCI: Špicové a tzv. plemena primitivní

Výška v kohoutku: fena i pes 20 cm s tolerancí +/- 2 cm

Průměrný věk: 14 – 17 let

Pes vhodný k dětem

Velmi náročná péče o srst

Pes vhodný pro začátečníky

pomeranian německý špic trpasličí  pomeranian německý špic trpasličí

Podělte se v komentářích o své zkušenosti  s tímto plemenem, pomůžete tak případným budoucím majitelům se správným výběrem.