Welsh springer spaniel

Welsh springer spaniel nebo také Welššpringršpaněl patří do skupiny loveckých psů – slídičů. Byl pojmenován podle schopnosti rychle vyplašit ptáky do vzduchu. I na procházkách ho ptáci velice zajímají.

Má velmi hravou a přátelskou a laskavou povahu bez známek agresivity. Vzhledem ke své aktivní povaze může být poněkud únavný, zejména přinášením hraček. Téměř neustále vyžaduje jakoukoli aktivitu.

Jeho lesklá rovná, jemná srst těsně přiléhá k tělu a v podstatě vůbec nepropouští vodu. Pečovat o jeho srst není obtížné, jen na uších je srst nutné udržovat trimováním.

Patří mezi velmi aktivní a pracovité psí plemeno. Je naprosto neúnavný. Očekává dlouhé procházky ideálně na dlouhém vodítku. Měl by si ho proto pořídit majitel, který bude splňovat jeho vysoké nároky na pohyb. Pohybuje se rychle a lehce. Miluje veškeré hry, při kterých může přinášet předměty. Nejoblíbenější bývá míček nebo oblíbená plyšová hračka.

Zařazení podle FCI:  Slídiči, přinášeči a psi vodní

Výška v kohoutku: fena 43-46 cm , pes 46-48cm

Průměrný věk: 12 – 15 let

Pes vhodný k dětem

Středně náročná péče o srst

Pes velmi náročný na pohyb

welsh-springer-spaniel

Podělte se v komentářích o své zkušenosti  s tímto plemenem, pomůžete tak případným budoucím majitelům se správným výběrem.

Chovatelská stanice zabývající se chovem tohoto plemene.